400PJ31-7
400PJ31-7 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.400PJ31-7.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 400AMP 415V AC TYPE J
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 1.500" Dia x 5.157" L (38.10mm x 131.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA
Current Rating (Amps): 400 A
Voltage Rating - AC: 415 V
Melting I²t: 475000.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 400PJ31-7 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 400AMP 415V AC TYPE J, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 1.500" Dia x 5.157" L (38.10mm x 131.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 80kA, Current Rating (Amps): 400 A, Voltage Rating - AC: 415 V, Melting I²t: 475000.0.
Weitere Produktangebote 400PJ31-7
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
400PJ31-7 Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_bussmann_pj31_fuses_datasheet_4181_en_uk-2448916.pdf Specialty Fuses 400AMP 415V AC TYPE J