Produkte > KNOWLES NOVACAP > 4040B104K152NW
4040B104K152NW
4040B104K152NW Knowles Novacap
Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .1uF 1500V 10% X7R
auf Bestellung 817 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4040B104K152NW Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 1500V (1.5kV), Package / Case: 4040 (1010 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 0.1 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
4040B104K152NW 4040B104K152NW Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 1500V (1.5kV)
Package / Case: 4040 (1010 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 0.1 µF