405PHC600K
405PHC600K CDE / Illinois Capacitor
PHC.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 4uF 600V 10%
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 405PHC600K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Part Status: Active, Capacitance: 4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6 mOhms, Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
405PHC600K 405PHC600K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 4UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Part Status: Active
Capacitance: 4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6 mOhms
Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 464 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
405PHC600K 405PHC600K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 4uF 600V 10%