40C22X58AM Altech Corporation
Hersteller: Altech Corporation
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 690VAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.283" L (22.00mm x 58.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Class: C
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40C22X58AM Altech Corporation
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 690VAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.866" Dia x 2.283" L (22.00mm x 58.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Class: C, Voltage Rating - AC: 690 VAC.