40C24-N60-DA ULTRAVOLT / Advanced Energy
Hersteller: ULTRAVOLT / Advanced Energy
Description: DC/DC CONVERTER
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Size / Dimension: 14.00" L x 4.50" W x 2.98" H (355.6mm x 114.3mm x 75.6mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: High Voltage - Non-Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 30V
Approval Agency: CE, cUR, cURus, UR
Current - Output (Max): 1.5mA
Voltage - Input (Min): 23V
Voltage - Output 1: 0 ~ 40000V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Standard Number: 60950-1
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40C24-N60-DA ULTRAVOLT / Advanced Energy
Description: DC/DC CONVERTER, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Size / Dimension: 14.00" L x 4.50" W x 2.98" H (355.6mm x 114.3mm x 75.6mm), Mounting Type: Through Hole, Type: High Voltage - Non-Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 30V, Approval Agency: CE, cUR, cURus, UR, Current - Output (Max): 1.5mA, Voltage - Input (Min): 23V, Voltage - Output 1: 0 ~ 40000V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Standard Number: 60950-1.
Weitere Produktangebote 40C24-N60-DA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40C24-N60-DA 40C24-N60-DA Hersteller : Advanced Energy / Ultravolt en_hv_high_power_40c_60c_series_data_sheet-1857821.pdf Non-Isolated DC/DC Converters HPC-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, -40kV DC HVout, 60W, Chassis/Thru-hole Mount, Regulated, Standard Interface, Male DA-15 type connector