40CPQ200
40CPQ200 SMC Diode Solutions
40CPQ200%20N0699%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 20A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 200 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40CPQ200 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOT 200V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 900 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 200 V.