40CTQ015
40CTQ015 SMC Diode Solutions
40CTQ015(S)%20N1706%20REV.C.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40CTQ015 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V.