Produkte > BUSSMANN / EATON > 40NHG000B-690
40NHG000B-690
40NHG000B-690 Bussmann / Eaton
bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 40A 690V gG SIZE 000
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40NHG000B-690 Bussmann / Eaton
Description: FUSE SQUARE 40A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 40NHG000B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40NHG000B-690 Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 40A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
40NHG000B-690 Hersteller : BUSSMANN 40NHG000B-690.pdf Category: NH Fuses
Description: Fuse: fuse; 40A; 690VAC; gG,gL; industrial; NH000
Fuse size: NH000
Power dissipation: 4W
Current rating: 40A
Rated voltage: 690V AC