418P102910JB2
418P102910JB2 Cornell Dubilier Knowles
418p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.567" (14.40mm)
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.331" Dia x 0.701" L (8.40mm x 17.80mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 418P102910JB2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.567" (14.40mm), Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.331" Dia x 0.701" L (8.40mm x 17.80mm).