418P10396KB2
418P10396KB2 Cornell Dubilier Knowles
418p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10000PF 10% 600VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.689" (17.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm)
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.402" Dia x 0.902" L (10.20mm x 22.90mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 418P10396KB2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10000PF 10% 600VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.689" (17.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.638" (16.20mm), Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.402" Dia x 0.902" L (10.20mm x 22.90mm).