418P104910MA2
418P104910MA2 Cornell Dubilier Knowles
418p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 1.343" (34.10mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.087" (27.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.850" Dia x 1.598" L (21.60mm x 40.60mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 418P104910MA2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 1.343" (34.10mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.087" (27.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.850" Dia x 1.598" L (21.60mm x 40.60mm).