418P33396LB2
418P33396LB2 Cornell Dubilier Knowles
418p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.969" (24.60mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.685" (17.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.033 µF
Size / Dimension: 0.449" Dia x 1.201" L (11.40mm x 30.50mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 418P33396LB2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.033UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.969" (24.60mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.685" (17.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.033 µF, Size / Dimension: 0.449" Dia x 1.201" L (11.40mm x 30.50mm).