Produkte > MUELLER ELECTRIC CO > 425A-300-Q-20-X-D
425A-300-Q-20-X-D
425A-300-Q-20-X-D Mueller Electric Co
425A_SS.pdf
Hersteller: Mueller Electric Co
Description: RELAY TIME DELAY 999HR 5A 120V
Function: On-Delay
Circuit: DPDT (2 Form C)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 120VAC
Contact Rating @ Voltage: 5A @ 120VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 425A-300-Q-20-X-D Mueller Electric Co
Description: RELAY TIME DELAY 999HR 5A 120V, Packaging: Box, Delay Time: 0.01 Sec ~ 999 Hrs, Mounting Type: DIN Rail, Function: On-Delay, Circuit: DPDT (2 Form C), Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 120VAC, Contact Rating @ Voltage: 5A @ 120VAC, Relay Type: Mechanical Relay, Timing Adjustment Method: Finger Knob, Timing Initiate Method: Input Voltage.