Produkte > WOBIT > 42BYGH118-01B
42BYGH118-01B
42BYGH118-01B WObit
Hersteller: WObit
Category: Electric Motors
Description: Motor: DC; stepper; 12VDC; step 1,8°; 0.42Nm; 0.5A; 42x42x48mm
Type of motor: DC
Kind of motor: stepper
Supply voltage: 12V DC
Motors features: step 1,8°
Nominal torque: 0.42Nm
Current rating: 0.5A
Body dimensions: 42x42x48mm
Operating temperature: 0...40°C
Insulation class: B
Standard: NEMA 17
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 42BYGH118-01B WObit
Category: Electric Motors, Description: Motor: DC; stepper; 12VDC; step 1,8°; 0.42Nm; 0.5A; 42x42x48mm, Type of motor: DC, Kind of motor: stepper, Supply voltage: 12V DC, Motors features: step 1,8°, Nominal torque: 0.42Nm, Current rating: 0.5A, Body dimensions: 42x42x48mm, Operating temperature: 0...40°C, Insulation class: B, Standard: NEMA 17.