Produkte > GRAYHILL > 44HS30-02-1-12N
44HS30-02-1-12N
44HS30-02-1-12N Grayhill
Rotary_42,43,44,54-335042.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch 12.5deg shaft/Pnl
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44HS30-02-1-12N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 12POS 1A 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 34.82mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44HS30-02-1-12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44HS30-02-1-12N Hersteller : Grayhill Inc. Description: SWITCH ROTARY 12POS 1A 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 34.82mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V