Produkte > KNOWLES NOVACAP > 4540N104K501NT
4540N104K501NT
4540N104K501NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: Nonstandard SMD
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 0.1 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4540N104K501NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 500V, Package / Case: Nonstandard SMD, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 0.1 µF.