Produkte > KNOWLES NOVACAP > 4540N331J103LE
4540N331J103LE
4540N331J103LE Knowles Novacap
Commercial_Radial_Lead.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 330PF 10KV C0G/NP0 RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 10000V (10kV)
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.480" (12.20mm)
Height - Seated (Max): 0.676" (17.18mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4540N331J103LE Knowles Novacap
Description: CAP CER 330PF 10KV C0G/NP0 RAD, Tolerance: ±5%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 10000V (10kV), Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.598" L x 0.402" W (15.20mm x 10.20mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.480" (12.20mm), Height - Seated (Max): 0.676" (17.18mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 pF.