461M10494C Cornell Dubilier Knowles
461M.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 400V
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.280" W, 0.160" T x 0.990" L (7.11mm, 4.06mm x 25.15mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 461M10494C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 400V, Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.280" W, 0.160" T x 0.990" L (7.11mm, 4.06mm x 25.15mm).
Weitere Produktangebote 461M10494C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
461M10494C 461M10494C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 461M-3081868.pdf Film Capacitors 1uF 400V 10%