461M20592-103
461M20592-103 Cornell Dubilier - CDE
461M-774523.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 20uF 250V 10%
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 461M20592-103 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 2 µF, Size / Dimension: 0.510" W, 0.320" T x 1.500" L (12.95mm, 8.13mm x 38.10mm).
Weitere Produktangebote 461M20592-103
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
461M20592-103 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 461M.pdf Description: CAP FILM 2UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 2 µF
Size / Dimension: 0.510" W, 0.320" T x 1.500" L (12.95mm, 8.13mm x 38.10mm)