473MSR102K
473MSR102K CDE / Illinois Capacitor
MSR.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.047uF 1KV 10% FILM/IC
auf Bestellung 119 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 473MSR102K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 1.063" L x 0.354" W (27.00mm x 9.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
473MSR102K 473MSR102K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MSR.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 1.063" L x 0.354" W (27.00mm x 9.00mm)