473MWR250K
473MWR250K Knowles / Illinois Capacitor
MWR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors .047uF 250 Volts 10% FILM/IC
auf Bestellung 8754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 473MWR250K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.217" Dia x 0.551" L (5.50mm x 14.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8785 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
473MWR250K 473MWR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWR.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.217" Dia x 0.551" L (5.50mm x 14.00mm)