473PPB250K
473PPB250K Cornell Dubilier Knowles
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 473PPB250K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote 473PPB250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
473PPB250K 473PPB250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.047uF 250V 10%
Produkt ist nicht verfügbar
473PPB250K 473PPB250K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.047uF 250V 10%