474BPS100M
474BPS100M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 352.737Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 23.8 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474BPS100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 352.737Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 23.8 mA @ 50 kHz.