474PHC600KG
474PHC600KG CDE / Illinois Capacitor
PHC-2944777.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 10% tol FILM
auf Bestellung 429 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PHC600KG CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3 mOhms, Size / Dimension: 0.531" Dia x 1.142" L (13.50mm x 29.00mm).
Weitere Produktangebote 474PHC600KG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PHC600KG 474PHC600KG Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PHC.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3 mOhms
Size / Dimension: 0.531" Dia x 1.142" L (13.50mm x 29.00mm)