474PPA850K
474PPA850K Cornell Dubilier Knowles
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 850VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 0.846" Dia x 1.339" L (21.50mm x 34.00mm)
auf Bestellung 788 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PPA850K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 850VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 0.846" Dia x 1.339" L (21.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PPA850K 474PPA850K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA-2944723.pdf Film Capacitors 0.47uF 850V 10%