474PPB162K
474PPB162K Knowles / Illinois Capacitor
PPB.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 1600V 10%
auf Bestellung 952 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 474PPB162K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1.6KVDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm).
Weitere Produktangebote 474PPB162K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
474PPB162K 474PPB162K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1.6KVDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
474PPB162K 474PPB162K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.47uF 1600V 10%