475CKS450MLN
475CKS450MLN Cornell Dubilier Knowles
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 4.7 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475CKS450MLN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 84.6569Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 4.7 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 475CKS450MLN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475CKS450MLN 475CKS450MLN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4.7uF 450V 20% tol. ELECTROLYTIC