475K100CS4
475K100CS4 Knowles / Illinois Capacitor
CS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Organic Polymer Capacitors 4.7uF 0V (D X L) Capstick
auf Bestellung 202 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475K100CS4 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC 6DIP, Packaging: Tube, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: 6-DIP, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polymer, Metallized, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm), Capacitance: 4.7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 0.524" L x 0.500" W (13.30mm x 12.70mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475K100CS4 475K100CS4 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CS.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC 6DIP
Packaging: Tube
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: 6-DIP
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polymer, Metallized
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.252" (6.40mm)
Capacitance: 4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 0.524" L x 0.500" W (13.30mm x 12.70mm)
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
475K100CS4 475K100CS4 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CS.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 4.7uF 0V (D X L) Capstick