475MKP275KHG
475MKP275KHG Cornell Dubilier Knowles
MKP.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 1.291" (32.80mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MKP275KHG Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 1.291" (32.80mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.220" L x 0.748" W (31.00mm x 19.00mm).
Weitere Produktangebote 475MKP275KHG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MKP275KHG 475MKP275KHG Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) MKP.pdf Safety Capacitors 4.7uF 10% tol FILM