475MKP275KJ
475MKP275KJ Knowles / Illinois Capacitor
MKP.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Safety Capacitors 4.7uF 275V 10%
auf Bestellung 4386 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MKP275KJ Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 310V, Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm), Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MKP275KJ 475MKP275KJ Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MKP.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 310V
Height - Seated (Max): 1.193" (30.30mm)
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 1.634" L x 0.669" W (41.50mm x 17.00mm)