475MWR250K
475MWR250K Knowles / Illinois Capacitor
MWR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 4.7uF 250V 10%
auf Bestellung 189 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 475MWR250K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 4.7 µF, Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
475MWR250K 475MWR250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor MWR.pdf Film Capacitors 4.7uF 250V 10%
auf Bestellung 293 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
475MWR250K 475MWR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWR.pdf Description: CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 4.7 µF
Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.339" L (19.50mm x 34.00mm)