476AVD025MER
476AVD025MER Cornell Dubilier Knowles
AVD_Series_DS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.94Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 440 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476AVD025MER Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.94Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 440 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 115 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 230 mA @ 100 kHz.