476AVG050MFBJ
476AVG050MFBJ Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 112.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476AVG050MFBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 112.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 476AVG050MFBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476AVG050MFBJ 476AVG050MFBJ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 47uF 50V 20% tol. POLYMER