476CKE035M
476CKE035M CDE / Illinois Capacitor
CKH_CKE.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 35V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 36696 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476CKE035M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 4.233Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 92 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 211.6 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476CKE035M 476CKE035M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 35V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 31012 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
476CKE035M 476CKE035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.233Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 92 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 211.6 mA @ 100 kHz