476KBM100MGU
476KBM100MGU Cornell Dubilier - CDE
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 100V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 6191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476KBM100MGU Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.823Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 400 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476KBM100MGU 476KBM100MGU Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 100V 20% tol ELECTROLYTIC
auf Bestellung 5342 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
476KBM100MGU 476KBM100MGU Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 100V 20% tol ELECTROLYTIC
476KBM100MGU 476KBM100MGU Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KBM.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.823Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 160 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 400 mA @ 100 kHz