476KXM063M
476KXM063M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5274Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 810 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 192 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 480 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 14500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 23
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 476KXM063M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 3.5274Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 810 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 192 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 480 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
476KXM063M 476KXM063M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KXM-2944647.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 63V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 11538 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
476KXM063M 476KXM063M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 63V 20% LYTICS/IC