477HSM063M
477HSM063M Cornell Dubilier Knowles
HSM_Series.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 353mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 812.5 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477HSM063M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 353mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 650 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 812.5 mA @ 10 kHz.