477KXM035M
477KXM035M Knowles / Illinois Capacitor
KXM.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 35V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 4746 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477KXM035M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 423.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 69 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
477KXM035M 477KXM035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KXM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 35V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 6111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
477KXM035M 477KXM035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KXM.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 423.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 69 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 910 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.82 A @ 100 kHz