477TMA050M
477TMA050M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.024" L (13.00mm x 26.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477TMA050M Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.024" L (13.00mm x 26.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 423mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 530 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 795 mA @ 50 kHz.