477TTA010M
477TTA010M CDE / Illinois Capacitor
TTA.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 470uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 3660 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 477TTA010M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 846.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
477TTA010M 477TTA010M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TTA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 470uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 4853 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
477TTA010M 477TTA010M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles TTA.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 846.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 350 mA @ 120 Hz