478CKE016M
478CKE016M Cornell Dubilier Knowles
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 84.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.436 A @ 100 kHz
auf Bestellung 6443 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478CKE016M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 84.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.436 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 478CKE016M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478CKE016M 478CKE016M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ckh_cke-611140.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 16V 20% LYTICS/IC