478CKS010M
478CKS010M Cornell Dubilier Knowles
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 98.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.105 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.947 A @ 100 kHz
auf Bestellung 9000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478CKS010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 98.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.105 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.947 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478CKS010M 478CKS010M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 10V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 9032 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
478CKS010M 478CKS010M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 10V 20% LYTICS/IC
Mindestbestellmenge: 2
478CKS010M 478CKS010M Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKR_CKS-2944668.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 10V 20% LYTICS/IC