478CKS025M
478CKS025M Knowles / Illinois Capacitor
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 25V 20%
auf Bestellung 236 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478CKS025M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.855 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.997 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478CKS025M 478CKS025M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 25V 20%
auf Bestellung 240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
478CKS025M 478CKS025M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.855 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.997 A @ 100 kHz