478LMB050M2DD
478LMB050M2DD Cornell Dubilier Knowles
LMB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 123.458mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.53 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.1625 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 478LMB050M2DD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 123.458mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.53 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.1625 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 478LMB050M2DD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
478LMB050M2DD 478LMB050M2DD Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LMB_series-748872.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 50V 20% tol ELECTROLYTIC