Produkte > GRAYHILL INC. > 48ASDP1S1M7QBT
48ASDP1S1M7QBT Grayhill Inc.
48A-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH SLIDE DPDT 5A 125V
Packaging: Bulk
Features: Epoxy Sealed Terminals
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 5A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Vertical
Circuit: DPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 5.08mm
Actuator Type: Standard
Contact Material: Copper Alloy
Contact Timing: Not Specified
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 48ASDP1S1M7QBT Grayhill Inc.
Description: SWITCH SLIDE DPDT 5A 125V, Packaging: Bulk, Features: Epoxy Sealed Terminals, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 5A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Vertical, Circuit: DPDT, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 5.08mm, Actuator Type: Standard, Contact Material: Copper Alloy, Contact Timing: Not Specified, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 28 V.