5-0SMDJ13CA
5-0SMDJ13CA Eaton - Electronics Division
eaton-5-0smdj-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 233A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 13V
Supplier Device Package: SMC
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 21.5V
Power - Peak Pulse: 5000W (5kW)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 5-0SMDJ13CA Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AB, SMC, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 233A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 13V, Supplier Device Package: SMC, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 14.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 21.5V, Power - Peak Pulse: 5000W (5kW), Power Line Protection: No.