500252T350DF2B
500252T350DF2B Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 350V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 95°C
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500252T350DF2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 350V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 95°C, Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 350 V.