500C103U050AB2A
500C103U050AB2A Knowles / Illinois Capacitor
500C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF -10%+75% 50V
auf Bestellung 95 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C103U050AB2A Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 10000UF 50V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm), Part Status: Active, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C103U050AB2A 500C103U050AB2A Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 500C.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 50V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.187" (80.95mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
500C103U050AB2A 500C103U050AB2A Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF -10%+75% 50V