500C123T025AA2B
500C123T025AA2B Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 25V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 25 V
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C123T025AA2B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 25V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 95°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 25 V.
Weitere Produktangebote 500C123T025AA2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
500C123T025AA2B 500C123T025AA2B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 500C-1114345.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 25V 10%+50%