500C123T200DG2D
500C123T200DG2D Cornell Dubilier Knowles
500C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 200V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 500C123T200DG2D Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 12000UF 200V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.687" (220.65mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 200 V.